SZANOWNI RODZICE KANDYDATÓW

do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach

 

Serdecznie zachęcamy Was do zapisania swoich dzieci do naszej szkoły muzycznej.

Pozwólcie swoim pociechom rozwijać muzyczny talent i zainteresowania.

Wskażcie najmłodszym właściwą drogę do prawdziwej kultury i wielkiej sztuki.

 

KORZYŚCI  SPOŁECZNE  EDUKACJI  MUZYCZNEJ

http://www.edukacjamuzyczna.org/index.php/spoleczne-korzysci-edukacji-muzycznej/

 

R E K R U T A C J A

ZOSTAJE WYDŁUŻONY CZAS SKŁADANIA PODAŃ DO SZKOŁY

dokumenty można składać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub w sekretariacie szkoły: 72 – 300 Gryfice, ul. J. Piłsudskiego 3, tel. 91 38 427 33 codziennie (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00).

 

TERMIN

O terminie badania przydatności rodzic/opiekun prawny kandydata zostanie poinformowany telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

ZASADY REKRUTACJI

Szkoła prowadzi nabór do sześcioletniego i czteroletniego cyklu nauczania. Warunkiem ubiegania się kandydata o przyjęcie jest ukończenie przez niego w roku kalendarzowym 7 lat oraz nie przekroczenie 16 roku życia.

Kandydaci samodzielnie dokonują wyboru instrumentu, na którym pragną podjąć naukę, korzystając z możliwości wcześniejszej konsultacji z właściwymi nauczycielami lub z porady komisji rekrutacyjnej. 

Kandydaci do nauki w cyklu sześcioletnim i czteroletnim mogą ubiegać się o przyjęcie do następujących klas instrumentalnych:

akordeon,  flet,  fortepian,  gitara,  klarnet,  saksofon,  skrzypce.

Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie wyniku badania uzdolnień muzycznych określającego ich predyspozycje do kształcenia muzycznego.

Badanie przydatności kandydatów polega na sprawdzeniu ich uzdolnień muzycznych, warunków psychofizycznych i predyspozycji do nauki gry na wybranym instrumencie.

Badanie przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.

 

KONTAKT

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Wojciecha Kilara

ul. J. Piłsudskiego 3, 72-300 Gryfice

tel. 91 384 27 33; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY.pdf

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY.docx